Hva gjør jeg når ladestasjon ikke fungerer?
Opplever du problemer med lading ta kontakt med Aneo Kundeservice:
📞 (+47) 464 26 000
✉️kontakt@aneomobility.com
Åpningstider
Mandag–fredag: 08–18
Lørdag: 10–14
Feilhåndtering
Ved feil på lader eller dersom du opplever problemer med ladingen, kan du alltid ta kontakt med Aneos
kundeservice for hjelp.
Aneo hjelper deg med å sjekke status og gir nødvendig veiledning.
Laderen eies av deg som beboer. Dersom feilen skyldes selve ladeboksen, må videre oppfølging som
garanti, reklamasjon eller reparasjon tas direkte med leverandør/elektroinstallatør som har levert laderen.
Aneos bistand er begrenset til drift og det som ladeteknologien og systemene tillater oss å se og gjøre.
Har du foråndsregistrert RFID brikke i Aneo appen kan lader startes i nødmodus dersom feilen skyldes at lader er offline.
Har du problemer med å lade ber vi om at det i henvendelsen til Aneo kundeservice (med kopi til garasjelaget styret@lorengarasjelag.no) beskriv hva som skjer når du forsøker å lade:
- er det forsøkt å starte ladeøkt med app eller registrert RFID brikke.
- starter lading og så slutter den igjen, evnt etter hvor lang tid?
- starter ikke lading i det hele tatt?
- er det ikke kontakt med lader/finner ikke lader i app?
- er det forsøkt å ta ladekabel ut av lader og sette den på plass igjen?
- annen relevant observasjon/informasjon
- oppgi nummer på ladestasjon/parerkinsplass, at det gjelder Løren garasjelag og med ditt fulle navn
(send også melding til oss når lader fungerer igjen).
Har du fått tilbakemelding av Aneo at det er feil på din lader?
Alle ladere er utstyrt med en Wi-Fi-sender. Det kan forekomme at denne Wi-Fi-senderen henger seg opp, og at laderen da må restartes for å fungere igjen.
Restart kan kun utføres ved å gjøre laderen strømløs, ved å slå av sikringen til den aktuelle laderen. Sikring til hver lader er plassert på ladeskinnen i taket.
Garasjelaget oppfordrer ikke den enkelte til å utføre slik restart, da dette innebærer HMS-hensyn. Eventuell restart ved å slå av og på sikring skjer på eget ansvar.
Ta kontakt med garasjelaget slik at vi kan be vaktmester om utføre restart av ladere ved behov med å ta sikring, slik at dette kan gjøres på en trygg og forsvarlig måte.
Dersom feilen skyldes selve ladeboksen, må videre oppfølging som garanti, reklamasjon eller reparasjon tas direkte med leverandør eller elektroinstallatør som har levert laderen.